Novinky
14.02.2019: Přihláška na státní jazykové zkoušky
01.12.2018: Informace ke krajským kolům soutěže v cizích jazycích
Projekty

Projekt České spořitelny a hra Finanční svoboda

Naše škola se zapojila do projektu České spořitelny, a. s. Dnešní finanční svět. Pod vedením vyučujících ekonomie a lektorky z České spořitelny se studenti třídy 2. C zúčastnili 8. ledna celodenní akce, kde zábavnou formou získávali zkušenosti v oblasti finanční gramotnosti. Hlavním programem byla soutěž žáků ve stolní strategické hře Finanční svoboda od společnosti KFP.

A o čem hra je? V ekonomické hře Finanční svoboda si vyzkoušíte roli finančních poradců a staráte se o peníze svých fiktivních klientů - mladé české rodiny. Vaším úkolem je v průběhu 30 let splnit cíle, které rodina má, a dosáhnout její finanční nezávislosti. Na hře je unikátní to, že věrně simuluje realitu. Používáte běžné finanční produkty, jako je stavební spoření nebo hypotéky, a čelíte stejným situacím jako v životě, např. zvýšení daní, ztrátě zaměstnání nebo propadům na burze. Prakticky si lze během hry vyzkoušet, jaký konkrétní dopad budou mít vaše finanční rozhodnutí na 30 let života. Poznáte chyby, které Vás mohou v průběhu života stát desítky i stovky tisíc korun a naučíte se jim vyhýbat. Zjistíte, jak ochránit a násobit svůj majetek a natrvalo se finančně zabezpečit.

Studenti se svého úkolu zhostili velmi dobře a své klienty na stáří zabezpečili. Obdobné školení, které absolvovali, se využívá pro trénink osobních poradců v České spořitelně, ČSOB, Raiffeisenbank a ve velkých poradenských firmách.

Ing. Radka Mládková

| Autor: administrator | Vydáno dne 31. 01. 2018 | 1122 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server