Novinky
11.07.2018: Dodatečné a opravné zkoušky

Všechny písemné i ústní dodatečné a opravné zkoušky se budou konat v budově v Pařížské ulici v následujících termínech:

  • pondělí 27. srpna 2018 9:00 až 14:00 hodin
  • úterý 28. srpna 2018 8:00 až 14:00 hodin

Dodatečné zkoušky z tělesné výchovy se budou konat na hřišti u budovy Národního odboje v úterý 28. srpna 2018 od 7:55 hod.

Rozpis jednotlivých zkoušek je s ohledem na ochranu osobních údajů vyvěšen pouze v budově školy v Pařížské ulici na nástěnce v 1. patře. Po telefonu nebudou žádné informace poskytovány.


19.06.2018: MATURITY - Zkušební období podzim 2018

Termíny ústních zkoušek společné části a povinných a nepovinných zkoušek profilové části maturitních zkoušek: 11. až 12. září: 4. A, 4. B, 4. C, 4. L, 5. Z

Termíny praktické maturitní zkoušky: 7. září: 4. A, 4. B, 4. C, 5. Z

Olympiády a soutěže

Studenti 4. C na 2. místě v celostátní Účetní olympiádě

V pátek 1. prosince jsem se zúčastnil se svými spolužačkami Káťou Vodičkovou, Marťou Roškotovou a Luckou Dientspierovou celostátního kola Účetní olympiády, kterou každoročně pořádá Vysoká škola ekonomická v Praze, konkrétně katedra finančního účetnictví a auditingu na Fakultě financí a účetnictví.

Naším úkolem bylo během čtyř hodin vyřešit 3 příklady, které si pro nás připravila komise v čele s děkanem Fakulty financí a účetnictví VŠE panem Ladislavem Mejzlíkem, který sám prohlásil, že obdobné příklady dostávají studenti bakalářského studia na FFÚ. Úkoly, které jsme v této soutěži obdrželi, byly úplně jiné, než na jaké jsme byli z hodin účetnictví zvyklí. Zatímco na naší škole máme podle zadání provést jednoduché účetní operace, tak účast na olympiádě vyžadovala zapojení komplexního účetnického přemýšlení. Musím neskromně přiznat, že po těch velmi náročných čtyřech hodinách jsme byli nebývale pyšní na to, co se nám podařilo vytvořit a následně prezentovat.

Další den probíhalo v rámci Pedagogické konference 2017 vyhlášení výsledků a náš tým se umístil na krásném 2. místě, mj. jsme obdrželi i hodnotné ceny. Všichni jsme se shodli, že návštěva VŠE v Praze pro nás byla velkou zkušeností, a někteří z nás plánují studium na Fakultě financí a účetnictví.

Matěj Sainer, třída 4. C

| Autor: administrator | Vydáno dne 11. 12. 2017 | 396 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server