Poznávací zájezd do Anglie 2017

Autor: administrator <admin(at)server.cz>, Téma: Zahraniční projekty, Vydáno dne: 18. 04. 2017

Ve dnech 1. až 7. dubna se vybraných 47 zájemců z řad žáků naší školy zúčastnilo poznávacího zájezdu do Velké Británie v doprovodu třech angličtinářek - Renáty Zítkové, Jitky Burdové a Lucie Krejčové.

Během těchto 7 dní jsme navštívili to nejkrásnější a nejzajímavější, co jižní a jihovýchodní Anglie může turistům nabídnout. Počasí přálo, a tak nám až na jeden zamlžený a chladnější den svítilo po celou dobu sluníčko a teploty se pohybovaly okolo příjemných 18 ? 20 st. Typický anglický deštík jsme zažili pouze jednou, a to po cestě autobusem :-)

Cesta autobusem a trajektem nám parádně ubíhala, v autobuse panovala vždy veselá nálada, zpívalo se, dívalo se na filmy nebo pochrupkávalo.

Ubytování bylo moc pěkné, spalo se ve dvou a třílůžkových pokojích s příslušenství a ráno jsme si vychutnávali bohatou snídani. K báječné náladě také přispěl průvodce Zbyněk, který byl věkově blízký našim žákům a vždy dokázal fundovaně zodpovědět všechny zvídavé otázky. Dozvěděli jsme se mnohé o historii, kultuře, geografii a současném dění ve Velké Británii.

Kromě dobře známých míst jako jsou Londýn, Oxford a Stratford u. A.jsme navštívili také další místa jako jsou Avebury s megalitickými kameny, Hastings a okolí s jeho nádhernými křídovými útesy, Brigtonský Pier se svými atrakcemi a stánky s donuty a Fish and Chipsy, nádhernou katedrálu v Salisbury. V poslední, nejnáročnější den jsme navštívili Londýnské oko, prohlédli si celé londýnské centrum a zakončili ho dlouhým shoppingem na Oxford Street, který žáci uvítali s velkým očekáváním a radostí :-).

Věříme, že se žákům celý program líbil. Za vyučující děkuji všem za perfektní spolupráci a žákům za vzorné chování a dochvilnost. V současné době začínáme připravovat podobný zájezd na příští školní rok, avšak s drobnými změnami v programu tak, aby žáci, kteří se zúčastnili letošního zájezdu, mohli být překvapeni něčím novým v roce příštím.

Prosíme o komentáře, ohlasy a případně o připomínky.

Děkujeme.

Renáta Zítková