ECDL

V celostátní soutěži digitální gramotnosti zvítězila naše žákyně

Naše škola disponuje jako jedna z mála středních škol v Ústeckém kraji licencí akreditovaného střediska ECDL. European/International Computer Driving Licence je celosvětově rozšířený vzdělávací koncept v oblasti počítačové gramotnosti a digitálních znalostí a dovedností.

V lednu 2016 vyhlásila Česká společnost pro kybernetiku a informatiku soutěž pro české školy, které využívají mezinárodní koncept ECDL, s cílem podpořit rozvoj digitální gramotnosti žáků a objektivní přístup pedagogů k hodnocení výsledků ICT vzdělávání.

V období od 1. února do 30. dubna 2016 bylo hodnoceno téměř 50 českých škol a 1500 jejich žáků. Kritériem úspěšnosti nebyl jen celkový počet realizovaných zkoušek ECDL a jejich výsledky v daném období, ale také struktura ECDL modulů a zaměření se na aktuální témata, jako je například bezpečné používání informačních technologií, spolupráce a výměna informací na internetu, úpravy digitálních obrázků či tvorba webových stránek.

V soutěži o nejvšestrannějšího žáka zvítězila naše žákyně Thanh Hai Le Thi ze třídy 3. L. Vítězce byla 15. června u příležitosti přednášky hlavního manažera ECDL ing. Jiřího Chábery předána hodnotná cena, kterou věnovaly ČSKI, národní autorita mezinárodního konceptu ECDL pro ČR, a společnost CertiCon a.s., která dlouhodobě podporuje rozvoj digitální gramotnosti obyvatel ČR.

Blahopřejeme vítězce a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Lukáš Heller

| Autor: administrator | Vydáno dne 22. 06. 2016 | 2230 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server